Skip links

Autodesk Programları İncelemesi

Autodesk, imalat, mimari, bina, inşaat, medya ve eğlence sektörlerindeki müşterilere hizmet veren bir tasarım yazılımı şirketidir. Bilgisayar Destekli Tasarım (CAD) ve 3D Modelleme yoluyla bir şeyler üretmenin geleceğini değiştiriyor. Autodesk Sanal Gerçeklik ve 3D baskının geliştirilmesinde lider bir rol üstlenmiştir. Bu, kullanıcıların yazılımlarıyla nefes kesici filmlerden, kilometrelerce yükseklikteki gökdelenlerden, yüksek performanslı arabalara kadar her şeyi yapmalarını sağlar. Bundan dolayı farklı sektörlerdeki işletmeler tasarım ve üretim yöntemlerini değiştiriyor. Autodesk onlara değişimi fırsatlara dönüştürmek için gereken araçlarla donatıyor. Üretken tasarım, tasarımcıların ve mühendislerin otomasyon yoluyla fikirleri ölçekte keşfetmelerini sağlayarak, üretim işletmelerinin ürün tasarım sürecini yenilemeleri için hızla yeni bir yol haline geldi.

İnşaat Sektörü için Autodesk Çözümleri

Autodesk, mimarlık, mühendislik, inşaat, üretim, eğlence, medya ve daha fazlası gibi çeşitli sektörler için yazılım yapan çok uluslu bir Amerikan yazılım şirketidir. 1982 yılında John Walker tarafından kurulmuştur. Bu sadece bir şirket değil, birçok alanda kullanılan bir yazılım santralidir. AutoCAD, tasarımda yaygın olarak kullanılan yazılımlarından biridir. Autodesk’in kurucusu John Walker, AutoCAD’in ilk sürümlerinin ortak yazarıydı. Autodesk başlangıçta AutoCAD ile tanındı.  Merkezi Kaliforniya’dadır ve şirketin dünya çapında ofisleri vardır. Autodesk’in bazı ünlü ürünleri arasında AutoCAD, Revit, Civil 3D, Arnold, Inventor ve birkaç tane daha var! Avatar filminin görsel efektleri, Autodesk’in medya ve eğlence yazılımında son halini aldı. Autodesk Ürünlerini aşağıdakiler de dahil olmak üzere endüstrilerin çoğunda kullanıyoruz:

 • İnşaat Mühendisliği
 • Endüstri Mühendisliği
 • Malzeme Mühendisliği
 • Bilgisayar Mühendisliği
 • Mimari Çizim ve Tasarım
 • Çizim ve Tasarım Mühendisliği
 • Mekanik Tasarım ve Çizim
 • CAD Çizimi ve Tasarım Teknolojisi
 • Elektronik ve Elektrik Mühendisliği
 • Üretim Mühendisliği
 • Çevre Mühendisliği

Autodesk Ürünleri

AutoCAD

AutoCAD’i Aralık 1982’de dahili grafik denetleyicileri olan mikro denetleyicilerde çalışan bir masaüstü uygulaması olarak piyasaya sürdü. AutoCAD, Otomatik Bilgisayar Destekli Tasarım anlamına gelir. Mimarlar, yapısal tasarımcılar ve mühendisler tarafından binaların, köprülerin ve diğer yapıların tasarımı, çizimi ve modellenmesi için kullanılan Autodesk’in amiral gemisi ürünüdür. AutoCAD, en iyi markalar tarafından kullanılan lider bilgisayar destekli tasarım yazılımıdır.
Autodesk® AutoCAD®, çizim ve modelleme iş akışını hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor. Yazılım, konum belirleme araçları ve gerçek dünya senaryolarını oluşturmaya yönelik etkili yeni özelliklerle fikirlerinizin gerçek hayatta nasıl çalışacağını test etmenize olanak tanır.

BIM 360 Design

BIM 360 Design, Revit’in iş paylaşım mekanizmasına entegre olur. Revit projesinde diğer proje katılımcıları tarafından yapılan değişiklikleri görme şansına sahip olur. Aynı zamanda bulut tabanlı Revit modelinde çalışırken değişiklikleri sürekli senkronize edebileceksiniz. Bu şekilde, tüm taraflar çalışmalarını güncel tutabilir.
BIM 360 Design ile diğer proje katılımcıları ile kolayca iletişim kurabilirsiniz. Özellikle tüm proje ekibiyle bilgi paylaşabilirsiniz.

Civil 3D

Civil 3D®, her tür altyapı projesi için yazılım çözümüdür. Bina bilgi modellemeye (BIM) uyarlanmış bir iş akışıyla inşaat, analiz ve dokümantasyon için güçlü bir araçtır.

InfraWorks

InfraWorks ile, mevcut duruma iyi bir genel bakış ve içgörü sağlayan görselleştirilmiş bir 3B modelde doğrudan çalışabilirsiniz. Bu araçla, geniş alanlar dahil birçok farklı tasarım seçeneğini kolayca, hızlı ve görsel olarak çizebilirsiniz.  Özellikle arazide VA ağları, yollar, binalar, bitki örtüsü ve müdahaleler çizebilirsiniz. Bu şekilde, bir projenin nasıl olması gerektiğine dair birkaç öneride bulunabilirsiniz. Kısacası hızlı, kolay ve bağlam içinde temsil edilebilir.

Revit

Revit® yazılımı, tasarım, mimari ve inşaat profesyonellerine özel geliştirilmiştir. Fikirleri 3D modelleme yoluyla konseptten inşaata getirme fırsatı veren yapı bilgi modellemesi (BIM) için özel olarak tasarlanmıştır. Revit özellikle, mimari tasarım, MEP ve inşaat mühendisliği ve inşaatı için özellikler içerir. Güçlü ancak kullanımı kolay bir programdır.

3ds Max

3ds Max® 3D modelleme yazılımı, oyun, film ve hareketli grafiklerdeki sanatçılar için kapsamlı modelleme, animasyon, simülasyon ve işleme çözümleri sunar. Verimli yeni araçlar, daha hızlı performans ve karmaşık yüksek çözünürlüklü nesnelerle çalışan herkes için üretkenliği arttırır böylelikle daha akıcı bir iş akışı sunar.

 

Sitemizde bulunan diğer yazılarımıza göz atmak ister misiniz?

Linklere tıklayıp daha fazla yazımıza ulaşabilirsiniz.

Yorum yaz

Canlı Destek
1